Blog
Zážitky z fotografování, zajímavé články a novinky...

Nejsem zrovna extrovert, ani se moc rád nechlubím. Na druhou stranu mě zajímá názor ostatních na to, co dělám. Rodina a přátelé vždy jenom chválí, ale tam se nedá mluvit o velké objektivitě. Proto mě zajímá názor nezávislého diváka. Další motivací je čím dál menší naplnění ze současného zaměstnání a potřeba změny. A tou vhodnou změnou by mohlo být posunutí mého velkého koníčka na vyšší úroveň a zkusit fotit profesionálně. Pokud se tedy najde někdo ochotný a odvážný, to se mnou zkusit.

Fotím už prakticky od dětství, kdy jsem začínal na obyčejném kinofilmovém kompaktu. To mě asi naučilo přemýšlet o tom, co vyfotím a ne jenom bezhlavě cvakat a vymazat 90% fotografií, jak je běžné v digitální době. V dospívání přišlo období, kdy jsem měl pauzu od nějakého většího fotografovámí. V roce 2004 jsem se přesunul k digitálnímu kompaktu, se kterým jsem nafotil celkem velké množství fotografií, ale úplně mě neuspokojil svými kreativními možnostmi. Tak po nějaké době nastal čas na změnu a v roce 2007 přišlo rozhodnutí jestli si pořídit zrcadlovku, nebo nějaký pokročilejší kompakt. Dospěl jsem k závěru, že jsem ještě nedozrál na zrcadlovku a pořídil jsem si ultrazoom. Měl velikost, ovládání, různá kolečka, tlačítka, větší objektiv s ručním ostřením a zoomem jako zrcadlovka, ale zrcadlovka to ještě nebyla. Hodně jsem se s tímto foťákem naučil a byl to určitě velký skok od kompaktu a zároveň dobrá škola před nákupem zrcadlovky.

Impulzem k pořízení zrcadlovky byla svatba kamarádů v roce 2012. Koupil jsem si zrcadlovku, k ní 2 objektivy a externí blesk a začal se cítit jako opravdový fotograf. Na té svatbě jsem pořídil několik slušných fotografií, které se líbily. Ten samý rok přišla další svatba, kde jsem dostal už mnohem víc prostoru a byl jsem prakticky hlavním fotografem. Do té doby jsem necítil takovou zodpovědnost, protože nezachycené, nebo špatně vyfocené situace se už nedají znovu opakovat. Byla to pro mě velká zkušenost a hodně mi to dalo.

I přes úspěch na svatbách zůstaly mou srdcovou záležitostí krajinky, zvířata, rostliny a prostě příroda obecně. Teď ale nastal čas se posunout dál a jelikož mám rád výzvy, tak chci začít fotit ve větší míře lidi. Dokonce mám tu drzost to zkusit rovnou s ženskou krásou a chci se věnovat boudoir, glamour a podobným portrétním fotografiím. Ale přírodu rozhodně nechci opustit. Mým plánem je snoubit ženskou krásu s krásou přírody. Proto chci fotit krásné ženy (každá žena je krásná) na krásných místech. Co může být hezčího.

Ale jak se někdo dozví, že existuji, že fotím a hlavně co chci fotit, když nikde neuvidí mojí prezentaci. Ukázat světu, nebo skroměji tomuto kraji, že jsem tady a otevřený novým výzvám, to je vlastně ta hlavní motivace vzniku tohoto webu.