Kdo jsem
Pár slov o mě, o fotografování a o tom proč fotografuji.


Proč fotím?

Fotím, protože mě to baví ;-)
Takovou odpověď asi nikdo nečekal. Ale vážně, fotografování je pro mě úžasný relax, nacházím v něm odreagování od starostí běžného života a čerpám při něm energii do dalších činností.

Co převážně fotím?

Fotím portéty, krásy přírody a všeho kolem sebe. Ať už to je krajina, zvířata, rostliny, přírodní a kulturní památky. Stačí se rozhlédnout a vždy se najde něco zajímavého, co stojí za to vzít do ruky fotoaparát.
Kromě toho občas vyfotím nějakou produktovou fotografii. Fotil jsem už i několik svateb a rád Vám vyfotím Vaše domácí mazlíčky.


Čím fotím?

Osvědčenou zrcadlovku Canon EOS 600D jsem vyměnil za bezzrcadlovku Canon EOS R a tím posunul focení na novou úroveň.
K ní mám objektivy Canon RF 50mm 1,8 a Canon EF 70-200 L IS II USM s nádhernou kresbou.
Dále používám externí blesk Canon Speedlite 430EX II a bateriové studiové blesky Godox.


Co mě nyní naplňuje?

Co může být hezčího než ženská krása? Možná ještě snoubení ženské krásy s krásou přírody. Takže fotografování žen na nějakých krásných místech je to, co mě v oblasti fotografování aktuálně naplňuje.

Něco málo o mě

Jmenuji se Michal Mayer, aktuálně jsem na volné noze a pohybuji se v oboru IT. Živím se zejména jako programátor webových aplikací. Kromě toho dělám e-shopy v Prestashop a weby v Joomla a spoustu dalších činností.

A samozřejmě rozjíždím novou kariéru fotografa.


Mé koníčky

Mezi mé koníčky patří kromě fotografování hlavně příroda a potom sport, zejména běh a kolo. Ale s fotografováním vlastně souvisí všechny koníčky. U každého si můžu vyčistit hlavu, nacházet zajímavá místa a sbírat inspiraci pro fotografování.Proč web vznikl

Tento web vznikl za účelem prezentace mých fotografií a mé osoby jako fotografa. Rád fotím a nacházím nová fotogenická místa, takže budu vděčný za každý návrh na nějaké pěkné místo. Pokusím se na něj vypravit a pořídím fotografie, se kterými se tu pochlubím a třeba napíši i nějaký zajímavý článek do blogu.